• Omegle Kamera Ayarı

  26 Şubat, 2014 Yazar: Katagori: Omegle Blog, Omegle Hakkında

  Omegle Kamera Ayarı
  Bu yazımızda siz değerli Omegle kullanıcılarımız için, Omegle kamera ayarları nasıl yapılır, Omegle ‘de kamera açmak için neler yapılmalı ve kamera ayarları ile ilgili sorunların çözümlerini anlattık.Sizlerde artık Omegle kamera ayarınızı yaparak yabancılarla doyasıya rastgele kameralı sohbet yapabilirsiniz.

  İnternet üzerinden son zamanlar da en çok kullanımı yapılan programlardan biri olan omegle, sohbet dünyası için oldukça renkli bir içerik sağlamaktadır. İnternet kullanımının özellikle ilk yaygınlaşma başladığı zamanlarda internet kullanımı yapan kişilerin çoğu Chat programları üzerinden sohbet etmişlerdir. O zamanlarda sesli ya da görüntülü olarak kullanım yapma imkânı desteklemeyen bir program olmasından dolayı şimdiki kullanımımızı yapabileceğimiz omegle sistemi oldukça farklı içerikler ile kullanıcılara sunulur.
  İsterseniz kameralı ya da sesli görüşme yapacağınız program sayesinde tanımadığınız kişiler ile arkadaşlıklar kurabilir ve sohbet edebilirsiniz. Programı kullanmak için kamera ya da mikrofona gerek kalmadan da kullanım yapabiliyorsunuz. Sesli ya da kameralı görüşme yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalarda bulunmaktadır. Kameranızın öncelikle takılı olduğuna ve sistemin cihazınızı gördüğüne emin olmalısınız. Adobe Flash Player programı sizden izin isteyerek onayladığınız anda kameranızı aktif hale getirecektir. Sohbeti kameralı yapacaksınız video kısmını seçerek devam edebilirsiniz. Kameranızı ekranınızda gördüğünüzde ayarlarına müdahale edebilmek için ekranda gördüğünüz kameranıza tıklamanız yeterli olacaktır. Sesi ve görüntünüzü buradan düzelterek istediğiniz ayarlarda kaydedebilirsiniz. Sistem eğer kameranızın takılı olduğu halde hata veriyor ise bilgisayarınızdan kameranızın yükleme ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz. Tüm ayarlar doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sohbet etmenizde hiç bir problem kalmayacak ve dilediğiniz kadar görüşme yapabileceksiniz.
  Omegle, tamamen ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen bir içeriğe sahip olup dileyen herkes programdan yararlanabilir. Sohbet etmeyi seven kişiler ve yeni arkadaşlık kurmak isteyenler bu sistem sayesinde oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilir. Program üzerinden karşınıza çıkan kişi ile görüşme zorunluluğunuz bulunmamakta olup isterseniz “Esc” tuşu ya da “New” butonu ile farklı kişiler ile sohbet edebilirsiniz. Kullanım yaptığınız sürece oldukça keyif alacağınız bir program olup, takipçi sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

  Etiketler:, , ,

7 Yorumlar Var

 1. melisa diyor ki:

  Omeglede kameralı sohbet etmek istiyorum ama kameram açılmıyor? Omegle kamera ayarlarını nasıl yapmam gerek?

 2. eylül diyor ki:

  kamerlı konuşalım gençlerr :D

 3. ferro diyor ki:

  operatör kamera sıkıntılı

 4. emrullah diyor ki:

  selam millet
  bu arada bn hataydan su an arabistan dayim tir soforuyum

 5. hasan diyor ki:

  can sıkıntısı

 6. can ozan diyor ki:

  aşk arıyorum